Zytron

 

Citrusiniai – reali pagalba augalams. Greipfrutų, karčiųjų apelsinų ir citrinų sėklų ekstraktas pasižymi antimikrobinėmis ir dezinfekcinėmis savybėmis. Citrusinių augalų ekstraktas yra nepalanki terpė bakterijoms ir grybams, kurie sukelia augalams ligas, plisti. Ekstrakte esantys kalis, kalcis, magnis, bioflavonoidai, amino rūgštys, riebiosios rūgštys, oligosacharidai, polifenoliniai junginiai ir askorbo rūgštis - visas kompleksas natūralių elementų, kurie stiprina augalo natūralų atsparumą ligoms, blokuoja ligas sukeliančių bakterijų ir grybų vystymąsi. Tręštų su ZYTRON augaluose skatinama gamyba specifinių natūralių komponentų, tokių kaip elicitoriai, fitoaleksinai, atsakančių ir reguliuojančių augalo gynybinį mechanizmą. Šio ekstrakto biologiškai aktyvių elementų jonų aktyvumas pasireiškia gebėjimu patekti pro bakterijų ląstelės, grybų sporų sienelę ir juos suardyti, nepažeidžiant pačių augalų audinių. 

Sudėtis
Citrusinių augalų sėklų ekstraktas 20%
Organinės medžiagos 25%

Rekomendacija
Augalai tręšiami purškiant per lapus 0,1-0,2% tirpalu kas 10-15 dienų. Galima augalus tręšti per laistymo sistemą, norma 1-3 l/ha. Tinkamas naudoti lauko, sodo, daržo, dekoratyvinių tiek lauke, tiek patalpoje augančių augalų priežiūrai. Produktas veikia kaip biostimuliatorius. Purškiant svarbu, kad tirpalas gerai padengtų apdorojamų augalų paviršių. Rekomenduojama ZYTRON naudoti su kitais produktais, kai norima, kad būtų geresnis veiksmingumas.Augalai gali būti apdorojami prieš pat derliaus nuėmimą, taip pat nuėmus derlių prieš sandėliavimą, gerina vaisių ir daržovių laikymąsi per žiemą, prailginamas jų vartojimo tinkamumas.
Bandymais nustatyta, kad paprikas nupurškus ZYTRON 0,2% tirpalu, ligotų miltlige lapų buvo beveik 4 kartus mažiau nei nepurkštų. O jeigu su ZYTRON augalus tręšti per lapus anksčiau nei pasirodo ligos, ligotų miltlige lapų beveik nebuvo arba ligos dėmės buvo nežymios.
Beje, ZYTRON naudojamas ne tik augimo tarpsniu – juo apdorojus daržoves bei vaisius prieš pat derliaus nuėmimą arba prieš sandėliavimą, pagerėja vaisių ir daržovių kokybė, jie ilgiau išlieka tinkami vartoti.
Šakniavaisinės daržovės, o ypač salierai labai jautrūs puviniams. Salierų gumbus prieš sandėliavimą verta pamirkyti 1-2 min. ZYTRON 0,2% tirpale, po to leisti jiems šiek tiek apdžiūti ir tuomet galima sudėti sluoksniuojant su smėliu ar durpėmis.
ZYTRON naudojimas yra visiškai saugus, nekenksmingas aplinkai. Augaliniai produktai užauginti su ZYTRON yra neužteršti pesticidais, todėl nesukelia šalutinio nepageidaujamo poveikio žmonėms. ZYTRON yra natūralus, augalinis preparatas, tinkamas naudoti ekologiniame ūkyje.

Suderinamumas
Augalų priežiūrai skirtus produktus ir ekologines trąšas galima maišyti kartu. Tačiau prieš naudojimą rekomenduojama pasidaryti nedidelį mišinio kiekį ir įsitikinti, ar nesusidaro nuosėdos, išpurkšti nedideliame plote – ar nėra fitotoksinio poveikio augalams. Nemaišyti ZYTRON su šarminiais tirpalais ir anijoniniais produktais kaip muilai.