Zicara

 

Citrusiniai vaisiai gelbsti ir žmones, ir augalus. Citrina, apelsinai, greipfrutai – vaisiai, kurie mus žiemą saugo nuo peršalimo ligų, gripo, stiprina imunitetą. Galbūt kiek mažiau žinoma, kad citrusiniai augalai yra ne ką mažiau naudingi ir kitiems augalams, padeda mažinti cheminių pesticidų poreikį ir leidžia auginti augalus ekologiškai. Citrusinių vaisių žievelių ekstrakte esantys Ca, K, Mg, vitaminai dalyvauja augalo fotosintezėje, fiziologiškai aktyvių medžiagų apykaitoje, vitaminų A ir C sintezėje, reguliuoja augalo augimą, stiprina jo natūralią imuninę sistemą, didina atsparumą nepalankiems aplinkos veiksniams. Ekstrakte esantis difenol hidroksibenzolis laikomas natūraliu antiseptiku, narintinas – suteikia kartų skonį, pektinas veikia kaip baktericidas, limonenas pasižymi gebėjimu kontroliuoti platų spektrą bakterijų, grybų ir kai kuriuos vabzdžius. Jis yra natūralus repelentas, kuris nors ir nenužudo, bet paralyžiuoja. Produktas pasižymi antibakterinėmis savybėmis, veikia kaip antioksidantas, turi stiprų kvapą ir keičia lapo sulčių skonį, o tai atbaido kenkėjus. 

Sudėtis
Citrusinių vaisių žievelės ekstraktas 70%
Organinės medžiagos 30%

Rekomendacija
Augalai tręšiami purškiant per lapus 0,1-0,15% konc. tirpalu. Tinkamas naudoti lauko augalų, vaismedžių, daržovių, dekoratyvinių augalų priežiūrai. Purškiant svarbu, kad tirpalas gerai padengtų apdorojamų augalų paviršių. ZICARA rekomenduojama naudoti su kitais biologiniais ir cheminiais produktais, tai sustiprina pastarųjų veiksmingumą. Purškiant svarbu gerai padengti augalų paviršių, tačiau per didelis tirpalo kiekis gali apdeginti augalus.
Patręšus augalus ZICARA gerėja medžiagų apytaka, sustiprėja natūralus augalo atsparumas nepageidaujamiems kenkėjams. Tyrimuose nustatyta, kad purškiant su ZICARA pomidorus ir paprikas, juose iki 79-80% mažiau buvo randama baltasparnių lervų, iki 68-82% – tripsų ir iki 80-87% – amarų.
Beje, citrusinių ekstraktų poveikiu galima pasinaudoti ir buityje bei taip įsitikinti jų efektyvumu. Paprasčiausias būdas – pasigaminti vasarai tirpalo atbaidančio uodus ir muses. Tereikia vieno apelsino žievelę užpilti 2 puodeliais verdančio vandens ir palikti 24 val. Toks tirpalas taip pat puiki priemonė atsikratyti blusų namuose, ypač kilimuose, balduose, naminių gyvūnų guoliuose. Papurškus tereikia po kelių minučių dulkių siurbliu susiurbti naminius kenkėjus.
Tuo tarpu ekstraktas iš Citrus sinensis (tikrasis, saldusis apelsinas) ir Citrus aurantifolia (kartusis apelsinas) žievių pasižymi insekticidiniu poveikiu prieš uodus, tarakonus ir muses.

Suderinamumas
Augalų priežiūrai skirtus produktus ir ekologines trąšas galima maišyti kartu. Maišant su kitais produktais rekomenduojama atlikti bandomąjį testą – nedidelį mišinio kiekį išpurkšti ant augalų mažame plote. Nemaišyti su šarminiais tirpalais (muilais) ir anijoniniais produktais.