Mimoten

 

Mimozos jautrumas slepia stiprybes. MIMOTEN, pagamintas iš mimozos ekstrakto, pasižymi stipriomis baktericidinėmis savybėmis. Jo antibakterinės savybės net 3 kartus stipresnės nei streptomicino. Ekstrakte esantys baltymai, mineralai, taninai, lipidai, fitosteroliai, glikozidai ir kiti junginiai reguliuoja augalo augimą, suteikia papildomos energijos, didina jo atsparumą nepalankiems aplinkos veiksniams.

Sudėtis
Siauražiedės mimozos Mimosa tenuiflora ekstraktas 80%
Organinės medžiagos 70%

Rekomendacija
Augalai tręšiami purškiant per lapus 0,2-0,3% tirpalu kas 10-15 dienų arba laistomi 0,1% tirpalu (per lašelinę laistymo sistemą norma 2,0–3,0 l/ha). Tinkamas naudoti lauko, sodo, daržo, dekoratyvinių tiek lauke, tiek patalpoje augančių augalų priežiūrai. Produktas veikia kaip biostimuliatorius. Purškiant svarbu, kad tirpalas gerai padengtų apdorojamų augalų paviršių. Augalai gali būti apdorojami prieš pat derliaus nuėmimą ir nuėmus derlių, gerina vaisių ir daržovių laikymąsi per žiemą.
naudojant profilaktiškai ir reguliariai, MIMOTEN stiprina augalų natūralų imunitetą daugeliui grybinių ir bakterinių ligų. Tai ypač aktualu šiltnamyje augantiems augalams profilaktikai nuo tokių tipinių ligų, kaip vytuliai, puviniai, dėmėtligės.
Lietuvoje ir užsienyje atlikti tyrimai parodė, kad MIMOTEN yra puiki priemonė auginti daržoves, vaisius nenaudojant cheminių preparatų, o kai kuriais atvejais netgi pralenkia juos savo efektyvumu.
Pavyzdžiui, laistant kas dvi savaites agurkus MIMOTEN tirpalu, vytuliu ir šaknų puviniu sergančių augalų buvo perpus mažiau lyginant su nelaistytais. Tarp laistytų su MIMOTEN agurkų sergančių augalų buvo vidutiniškai 14,1%, kai tarp nelaistytų sergančių agurkų dalis siekė 29,4%.
Keturis kartus kas 10-14 dienų MIMOTEN tirpalu apipurškiant paprikas, puvinių sumažėjo 65%, o bendras vaisių derlingumas padidėjo 19-27%.
MIMOTEN tirpalu laisčius pomidorus ir paprikas 80-87%, palyginus su nelaistytais šiuo tirpalu, sumažėjo sergamumas miltlige. O salotos laistytos su MIMOTEN taip pat mažiau sirgo miltlige ir puviniais.
Kopūstai po 4 purškimų šio preparato tirpalu buvo 72% mažiau pažeisti juodąja dėmėtlige, 67% kekeriniu puviniu ir visai nebuvo pažeisti sklerotiniu ir bakteriniu puviniais.
Įdomūs rezultatai buvo pastebėti Ispanijoje, atlikus MIMOTEN bandymus su vynuogėmis: įprastų fungicidų efektyvumas prieš kekerinį puvinį tesiekė 12%, tuo tarpu MIMOTEN apsaugojo vynuogių uogas 72-76% efektyvumu.
MIMOTEN nėra fungicidas ir nereikia tikėtis, kad jau susirgusius augalus su juo bus galima sėkmingai išgydyti. Tačiau tai puiki profilaktinė priemonė ekologiškai ūkininkaujant.

Suderinamumas
Augalų priežiūrai skirtus produktus ir ekologines trąšas galima maišyti kartu. Tačiau prieš naudojimą rekomenduojama pasidaryti nedidelį mišinio kiekį ir įsitikinti, ar nesusidaro nuosėdos, išpurkšti nedideliame plote – ar nėra fitotoksinio poveikio augalams. Nemaišyti MIMOTEN su rūgščiais ir šarminiais tirpalais, tirpalo pH neutrali, apie 6.