Funres

 

Dviguba citrusų ir mimozos ekstraktų pagalba augalams iš FUNRES. Derina dviejų naudingų - citrusinių vaisių ir siauražiedės mimozos ekstraktų savybes, kurios leidžia jį panaudoti ir kaip prevencinę priemonę augalams apsaugoti nuo ligų, ir siekiant ilgiau išlaikyti sveikus vaisius bei daržoves sandėliuose. Citrusinių vaisių sėklų ekstraktas pasižymi antimikrobinėmis bei dezinfekcinėmis savybėmis, jis yra nepalanki terpė bakterijoms ir grybams, kurie sukelia puvinius, plisti. Mimozos ekstrakte esantys biologiškai aktyvūs elementai ir mineralai palankiai veikia augalo augimą, didina jo atsparumą nepalankiems aplinkos veiksniams.

Sudėtis
Siauražiedės mimozos Mimosa tenuiflora ekstraktas 60%
Citrusinių vaisių sėklų ekstraktas 20%
Organinės medžiagos 70%

Rekomendacija 
Augalai tręšiami purškiant per lapus 0,15-0,3% tirpalu kas 10-15 dienų. Produktas veikia kaip biostimuliatorius. Tinkamas naudoti lauko, sodo, daržo, dekoratyvinių tiek lauke, tiek patalpoje augančių augalų priežiūrai. Purškiant svarbu, kad tirpalas gerai padengtų apdorojamų augalų paviršių. Augalai gali būti apdorojami prieš pat derliaus nuėmimą ir nuėmus derlių, gerina vaisių ir daržovių laikymąsi per žiemą, prailginamas jų vartojimo tinkamumas.
Gera priemonė bakterinių ligų profilaktikai. Tai ypač aktualu, kai augalai nukenčia nuo stiprių liūčių su kruša, kenkėjų ar kitų mechaninių pažeidimų. Per žaizdas gali patekti įvairūs puvinius sukeliantys mikroorganizmai. 
Laikymui skirtas daržoves verta dar lauke purkšti FUNRES 0,3% tirpalu 2-3 kartus kas savaitę. Paskutinį kartą purkšti galima likus 1-2 dienoms iki derliaus nuėmimo. Kai kurias, ilgesniam laikymui skirtas daržoves (šakniavaisius, salierus), kurie labai jautrūs puviniams, patariama prieš sandėliuojant 1-2 min. pamirkyti 0,2% FUNRES tirpale. Taip pat galima prailginti šviežiai nurautų salotų (užtenka pamerkti 2-3 sek. į 0,1% tirpalą), šviežių pekininių bastučių, brokolių, kalafiorų (panardinant juos 10 sek. į 0,05% tirpalą) vartojimo laiką. Po mirkymo daržovės apdžiovinamos ir laikomos šaltai.
FUNRES trąšą pravartu naudoti kaip prevencinę priemonę augaluose, kurie yra jautrūs tokioms ligoms kaip miltligės ir netikrosios miltligės, deguliai, kekerinis ir sklerotinis puviniai, dėmėtligės, šaknų ir stiebo puviniai. Be to, FUNRES yra gera priemonė bakterinių ligų profilaktikai. FUNRES yra natūralus, augalinis preparatas, tinkamas naudoti ekologiniame ūkyje.

Suderinamumas
Augalų priežiūrai skirtus produktus ir ekologines trąšas galima maišyti kartu. Tačiau prieš naudojimą rekomenduojama pasidaryti nedidelį mišinio kiekį ir įsitikinti, ar nesusidaro nuosėdos, išpurkšti nedideliame plote – ar nėra fitotoksinio poveikio augalams. Nemaišyti FUNRES su rūgščiais ir šarminiais tirpalais, tirpalo pH neutrali, apie 6.