Flama

 

Mimozos ekstrakto ir vario trąšų užtaisas - FLAMA. Tinkamas naudoti ligų prevencijai, gerina vaisių ir daržovių laikymąsi, prailgina jų vartojimo laiką. Mimozos ekstrakte yra bioflavonoidai – rutozidas, kvercitolis, ramnitolis ir eskulocidas, kaip ir kiti efektyvūs junginiai – taninai, saponinai, dekstrinai, alkaloidai, salicilo rūgštis, kurie veikia kaip biostimuliatoriai, skatina augalo augimą, stiprina atsparumą nepalankiems aplinkos veiksniams. Tuo tarpu, be vario nesusidarytų oksidacijos fermentai, B grupės vitaminai, chlorofilas, baltymai, nevyktų fotosintezė, kvėpavimas, azoto fiksacija pupiniuose augaluose. Jeigu augalai nepakankamai aprūpinami variu, kenčia augalų augimo kūgelis ir jauni lapai, žiedadulkės būna nevaisingos, prasčiau apsidulkina žiedai, augalai vėliau žydi, užsimezga mažiau vaisių, vėliau bręsta. Be to, varis didina atsparumą grybinėms ir bakterinėms ligoms, tokioms kaip maras, netikrosios miltligės, dėmėtligės, antraknozė, rauplės bei puviniai.

Sudėtis
Siauražiedės mimozos Mimosa tenuiflora ekstraktas 40%
Vario sulfatas (CuSO4 mikroelementinė trąša) 20%

Rekomendacija
Augalai tręšiami purškiant per lapus 0,15-0,3% tirpalu kas 10-15 dienų priklausomai nuo augalų poreikio. Tinkamas naudoti lauko, sodo, daržo, dekoratyvinių tiek lauke, tiek patalpoje augančių augalų priežiūrai. Purškiant svarbu, kad tirpalas gerai padengtų apdorojamų augalų paviršių. Nerekomenduojama purkšti su FLAMA, jei augalai ar atskiros veislės yra jautrios variui, ypač šaltu ir drėgnu oru. 
Profilaktiškai ir reguliariai naudojant FLAMA produktą, augalai įgis atsparumą ligoms, nestokos svarbaus mikroelemento vario, išauginti vaisiai ir daržovės ilgiau laikysis žiemą. FLAMA yra natūralus, augalinis preparatas, tinkamas naudoti ekologiniame ūkyje.

Suderinamumas
Augalų priežiūrai skirtus produktus ir ekologines trąšas galima maišyti kartu. Tačiau prieš naudojimą rekomenduojama pasidaryti nedidelį mišinio kiekį ir įsitikinti, ar nesusidaro nuosėdos, išpurkšti nedideliame plote – ar nėra fitotoksinio poveikio augalams. Nemaišyti FLAMA su rūgščiais, šarminiais tirpalais ir aliejaus turinčiais produktais, tirpalo pH neutrali.