Canelys

 

Trąšos ne tik stiprina augalus, bet ir maloniai kvepia. Ekstrakte esančios biologiškai aktyvios medžiagos, eteriniai aliejai, Mg, Fe ir Ca veikia kaip antioksidantai, biostimuliatoriai, stiprina augalo natūralų imunitetą, didina atsparumą. Cinamono ekstraktas pasižymi antibakterinėmis savybėmis. Kadangi trąšos turi stiprų kvapą, nupurkštų augalų gali kisti natūralus kvapas, o tai atbaido kenkėjus, jie nenoriai maitinasi tokiais augalais.

Sudėtis
Organinės medžiagos 60%
Cinamono medžio (Cinnamonum sp.) lapų ir žievės ekstraktas 70%.

Rekomendacija
Augalai tręšiami purškiant per lapus 0,2-0,3% tirpalu kas 7-15 dienų. Tinkamas naudoti lauko, sodo, daržo, dekoratyvinių tiek lauke, tiek patalpoje augančių augalų priežiūrai. Purškiant svarbu, kad tirpalas gerai padengtų apdorojamų augalų paviršių.
Pastebėta, kad dažniau jį naudojant kaip profilaktinę priemonę, buvo atbaidomi tokie kenkėjai, kaip tripsai ir erkės. Pomidoruose ir paprikose, kurios buvo papildomai tręštos kas 5-7 dienos su CANELYS tirpalu, erkių buvo beveik 89% mažiau. Palyginimui, įprastai tręštuose augaluose jų priviso trigubai daugiau. 
CANELYS naudojant kartu su kitais „Atlantica Agricola“ produktais - ZICARA, KONFLIC pakankamai efektyviai neleidžiama plisti amarams, baltasparniams, minamusėms. 
CANELYS esantys eteriniai aliejai – fenoliai padeda augalui atlaikyti tokių ligų kaip miltligės, kuriomis serga daugelis augalų, plitimo pavojų. Tręšti CANELYS augalai mažiau serga šaknies ir stiebo ligomis, plintančiomis daigų persodinimo metu. Bandymų metu, besukantys gūžes kopūstai, kurie buvo tręšti 4 kartus per lapus su CANELYS, užaugo sveikesni ir gražesni, nes gūžės buvo mažiau nusėtos dėmėmis ir puvinio lopais.
Buvo nustatyta, kad CANELYS nėra pavojingas naudingiems entomofagams ir akarifagams - vabzdžiams, kurie naikina kitus, kenkiančius vabzdžius ir erkes. Tai ypač svarbu naudojant bioagentus – naudingus vabzdžius ir erkes apsaugai nuo kenkėjų. CANELYS taip pat nekenkia erkei Phytoseiulus persimilis, uodeliams Feltiella, kurių pagrindinis maistas – voratinklinės erkės. Preparatas yra draugiškas žiedmusėms Syrphidae, kurios minta amarais, grobuoniškoms blakėms Orius, mintančioms tripsais, erkei Amblyseius swirskii, kuri maitinasi tripsais, baltasparnio kiaušinėliais ir lervomis. 

Suderinamumas
Augalų priežiūrai skirtus produktus ir ekologines trąšas galima maišyti kartu. Tačiau prieš naudojimą rekomenduojama pasidaryti nedidelį mišinio kiekį ir įsitikinti, ar nesusidaro nuosėdos, išpurkšti nedideliame plote – ar nėra fitotoksinio poveikio augalams. Nemaišyti CANELYS su labai rūgščiais ir šarminiais tirpalais, tirpalo pH 5-7.