IKAR B170

0.00

Prieinamumas:
2-3 Dienos
Prekės kodas:
wholesale
Gamintojas:
"IKAR" trąšos

Aprašymas

Augalo fiziologinių procesų optimizavimui - IKAR NB 7-17 – koncentruota skysta boro trąša, tinkanti papildomam augalų tręšimui, kurie turi didesnį poreikį borui. Boras dalyvauja visuose augalo fiziologiniuose procesuose, turi įtakos šaknų augimui ir vystymuisi, fermentų aktyvumui, baltymų ir angliavandenių sintezei, maisto medžiagų transportavimui iš lapų į šaknis, augalo atsparumui ligoms, aktyvuoja enzimus.
Augaluose boras yra nejudrus, todėl augalų būklę lemia ir tai, ar jie nuolat gauna šio mikroelemento.
Boro trūkumas pasireiškia dėl boro ir kalcio disbalanso, mažo organinių medžiagų kiekio dirvoje. Šarminiuose dirvožemiuose kalcis slopina boro absorbciją. Sausra, nepakankamas drėgmės kiekis, žema temperatūra, didelis kritulių kiekis per trumpą laiką – boro trūkumą sukeliantys veiksniai.
Boras svarbus:

  • fermentų aktyvumui, baltymų, angliavandenių, ypač sacharozės, askorbo rūgšties sintezei, ir nukleorūgščių metabolizmo procese, skatina angliavandenių sintezę ir tekėjimą iš lapų į sėklas bei šaknis,
  • žiedadulkių formavimuisi, dygimui, gyvybingumui, sėklų, vaisių brendimui, jų masei ir kokybei,
  • fosforo, kalcio pasisavinimui, kurie atsakingi už ląstelių sienelių tvirtumą, atsparumą ligoms,
  • ląstelės osmosiniam slėgiui, transpiracijai,
  • šaknų, taip pat gumbelinių bakterijų pupiniuose augaluose, augimui ir vystymuisi.

 

Sudėtis
**Tankis 20 C, g/ml1.415
*pH 1:10 H2O8.2-8.7
Azotas (N-NH2)5%, 70g/l
Boras (B)12%, 170g/l

NORMOS

Nuo 0,1 l/ha iki 1,0 l/ha, priklausomai nuo auginamų kultūrų ir regiono.

SUDERINAMUMAS

IKAR NB 7-17 galima naudoti mišiniuose su daugeliu trąšų ir pesticidų (insekticidų, fungicidų). Nenaudoti kartu su produktais, kurių sudėtyje yra varis, sulfatai (amonio sulfatas), mineralinės alyvos, su šarminiais produktais (pH>8). Prieš maišymą rekomenduojama pasidaryti nedidelį mišinio kiekį - ar nesusidaro nuosėdos, išpurkšti nedideliame plote – ar nėra fitotoksinio poveikio augalams.

Dalintis