Activamin

 

Skysta organinė trąša su dideliu kiekiu augalinės kilmes L-aminorūgščių, kurios išgautos fermentų hidrolizės pagalba iš jūros dumblių. Aminorūgštys įtakoja augalo funkcinius procesus, aprūpina augalą biostimuliuojančia ir metaboline energija augimui ir vystymuisi, užtikrina geresnį maistinių medžiagų pasisavinimą, efektyviai veikia kaip derlių bei jo kokybę gerinanti priemonė. Didesnis aminorūgščių poreikis dažniausiai išryškėja kritiniais augimo etapais. Augalai patys sintetina aminorūgštis iš pirminių elementų: anglies ir deguonies - gaunamų iš atmosferos, vandenilio – iš vandens, ir azoto – iš dirvožemio sorbuojamojo komplekso, tačiau jų gamybai augalai naudoja savo energiją. 
Trąšos su augalinės kilmės L-aminorūgštimis – ACTIVAMIN , tai greitas ir efektyvus augalo aprūpinimas energija, reikalinga atstatyti fotosintezės ir medžiagų apykaitos procesus, bei augimą ir vystymąsi. ACTIVAMIN padeda augalams greičiau atsigauti po bet kokių stresinių faktorių, tokių kaip karštis, sausra, mechaniniai pažeidimai, per didelė drėgmė, temperatūrų svyravimai, augimo sutrikimai,neigiama pesticidų  įtaka ir panašiai.

Sudėtis
Laivosios aminorūgštys 24% 
Azotas 6,5%                                                                                                                                                                                

 
Savybės
Greitina ląstelės viduje vykstančius nitratų virtimo lengvai įsisavinamais amino komponentais ir aminorūgštimis procesus. Skatina maistinių medžiagų pasisavinimą, didina kitų trąšų veiksmingumą. Intensyvina žydėjimo ir augalų brendimo procesus. Statistiškai patikimai veikia derlingumą: susidaro daugiau grūdų varpoje, ankštyje, burbuolėje. Gerina produkcijos maistinę vertę: aukštėja grūdų glitimo kokybė (javai sukaupia daugiau baltymų), didėja rapsų sėklų aliejingumas, bulvės ir runkeliai sukaupia daugiau sausųjų medžiagų, cukrų. Aktyvina dirvos nitrifikuojančių bakterijų veiklą, kurios atsakingos už atmosferinio azoto fiksaciją.

Rekomendacija
Naudojamos visų augalų tręšimui visos vegetacijos metu.
Tręšimo normos: purškiant ant lapų 0,1-0,5 l/ha. Laistant naudoti 0,15-0,3% tirpalą.

Suderinamumas
ACTIVAMIN galima naudoti mišiniuose su daugeliu trąšų ir pesticidų (insekticidų, fungicidų), negalima maišyti su herbicidais (!). Nenaudoti kartu su produktais, kurių sudėtyje yra didelis kiekis vario (Cu), sieros (S), mineralinėmis alyvomis, su šarminiais produktais (pH >8). Prieš naudojimą rekomenduojama pasidaryti nedidelį mišinio kiekį ir patikrinti ar nesusidaro nuosėdos, išpurškus nedideliame plote stebėti ar nėra fitotoksinio poveikio augalams.