Bendra informacija

 

„Atlantica Agricola“ - Ispanijos bendrovė, gaminanti trąšas daugiau nei 30 metų. Bendrovė pirmoji rinkoje pradėjo gaminti trąšas iš  huminių ir fulvinių rūgščių, trąšas su laisvomis amino rūgštimis. Dar viena iš naujienų rinkoje - tai trąšos, savo sudėtyje turinčios fitohormonų, vitaminų, polisacharidų.


Šiuo metu „Atlantica Agricola“ trąšos naudojamos daugiau kaip 50 šalių visame pasaulyje. Kompanija diegia pažangiausias technologijas mineralinės mitybos ir augalų apsaugos srityje. Tai leidžia išgauti aukštą kokybę ir didesnį derlių.

„Atlantica Agricola“ trąšos - tai skystos organinės trąšos, pagamintos iš jūros dumblių ir augalų ekstraktų.
Daugumos trąšų pagrindą sudaro augalinės kilmės amino rūgštys ir biostimuliatoriai. Augalinės kilmės amino rūgštys turi žymiai geresnį poveikį augalams nei gyvulinės kilmės amino rūgštys. Pasirenkant produktą pirmiausia reikia žinoti, kokiu būdu išgaunamos amino rūgštys, nes nuo to priklauso jų hektarinė norma, veiklumas.
„Atlantica Agricola“ trąšų sudėtyje esantys biostimuliatoriai susideda iš fitohormonų, kurie vaidina labai svarbų vaidmenį augalų augime.
Fitohormonų pagrindinė funkcija yra reguliuoti augalų augimą, vystymąsi ir derliaus formavimą, jie atsakingi už augalo senėjimo procesų kontrolę. Šie hormonai yra labai svarbūs specifiniams dalijimosi procesams, ląstelių diferenciacijai, taip pat metabolizmo reakcijoms. Panaudojus fitohormonus galima keisti ląstelių dalijimosi intensyvumą, diferenciaciją, reguliuoti naujų audinių ir organų susidarymą, augimo ir vystymosi greitį, žydėjimo laiką bei augalo brandą.
Augalų hormonai skirstomi į 5 skirtingas molekulines klases: auksinai, citokininai, giberelinai, abscizinė rūgštis ir etilenas. Be šių medžiagų nebūtų augaluose kontroliuojamo augimo. Augalų fitohormonų receptoriai yra paplitę visose augalo dalyse ir sąveikauja beveik su visais fitohormonais dėl jų įvairių biologinių funkcijų.
Šiuo metu yra susintetinta daugybė augimo reguliatorių, kurie rodo panašias natūralių hormonų savybes. Junginiai turi milžinišką ekonominę svarbą kaip herbicidai arba augimo stimuliatoriai šiuolaikiniam žemės ūkiui ir sodininkystei. Tačiau dėl savo toksiškumo ir šalutinių gamybos produktų sintetinės medžiagos susilaukia prieštaringo vertinimo.
Moksliniai tyrimai įrodė, kad jūros dumbliai turi savybių, dėl kurių augalai atsparesni vabzdžiams ir grybinėms ligoms, sustiprina augalų natūralią organizmo apsaugą, gerina imuninę sistemą, ypač augalų, kurie jau yra pažeisti kenkėjų. Padeda augalams aklimatizuotis, jūros dumblių ekstraktas pradeda arba pagreitina augalo aklimatizacijos procesą, net kai augalai paveikti šalčio streso. Tai leidžia augalams toleruoti didesnį šaltį. Gerina atsparumą šalčiui ir karščiui. Jūros dumblių produktai, kartu su geležies, kobalto, vario, mangano, cinko ir kitais mikroelementais, geriau veikia augalus. Mikroelementų ir jūros dumblių produktai nenusėda net šarminėje dirvoje.
„Atlantica Agricola“ sukūrė naują trąšų liniją, kuri gali pašalinti maisto medžiagų trūkumus augaluose - pagaminta specialiai tręšimui per lapus. Trąšose esančios augalinės kilmės amino rūgštys ir mikroelementai skatina ir pagerina augalo vegetatyvinį vystymąsi. Jose yra chelatinių mikroelementų.
Tai Microcat trąšos - puikiai subalansuotų amino rūgščių, polisacharidų ir maisto medžiagų derinys. Trąšose yra specialiai suformuotas kompleksas elementų, kurie augalui suteikia stimuliuojančios energijos. Organinės medžiagos - tai įvairūs angliavandeniai, baltyminės medžiagos, amino rūgštys, organinės rūgštys, esteriai, riebalai, aminai, aldehidai ir kt. Mineralizuojantis organinėms medžiagoms susidaro mineraliniai elementai ir humusas. Organinės medžiagos daro kompleksinį poveikį augalams ir dirvai. Jos energijos šaltinis, maistingųjų medžiagų atsargos, ryšys tarp augalo ir dirvožemio, vandens sulaikymas augale ir dirvožemyje, šiluminės savybės. Organinės medžiagos įsisavinamos nepriklausomai nuo tirpalo pH.
Microcat trąšos – tai atskirų maisto medžiagų korektoriai.
„Atlantica Agricola“ trąšose esantis fosforas yra augalams lengvai įsisavinamoje formoje. Fosfonatai – veiksmingi prieš ligas, kurias sukelia Oomicetes grybelis (pelėsiai, phitium, phytophtora). Fosforas yra fotosintezei ir medžiagų bei energijos apykaitai svarbus biogenas, įeinantis į ląstelių membranų fosfolipidų sudėtį. Trūkstant fosforo augalai nustoja augę, jų ūgliai plonėja ir trumpėja, šoniniai pumpurai apmiršta ir visai neišsprogsta, lapų galai parausta, paruduoja, vaisiai bręsta lėtai, pakinta jų forma. Fosforas yra labai svarbus augalų vegetacijai, tai augimą reguliuojantis elementas. Pavasarį pumpuruose padidėjęs fosforo kiekis skatina gyvybinius procesus. Ypač daug P reikia varpiniams augalams – apie 64-70 kg/ha -1 per metus. Žinoma, kad daugelis augalų ankstyvose augimo stadijose ir aktyvaus vaisių brandinimo periodu kenčia nuo taip vadinamo „slapto alkio” fosforui.
Svarbiausiais augimo etapais, vieną du kartus patręšus trąšomis su fosfitais, gaunami ženklūs rezultatai. Fosfitai - ypač svarbūs prieš grybelius (miltligė, vainiko ir šaknų puviniai ir t.t.). Taip pat, jis sustiprina stiebus ir šaknis nuo fitoftoro ir kitų ligų, užkerta kelią tipinėms ligoms bei nepakankamumui didelės drėgmės sąlygomis.
Pagrindinė trąša turinti daugiausiai fosforo yra – Atlante. Ši trąša nėra fungicidas, bet ji padės skatinti sveiko augalo vešėjimą palankiomis (tam tikroms augalų ligoms) sąlygomis.
„Atlantica Agricola“ skystos formos kalio trūkumo reguliatorius Kelik K ir Kelik K Si, skirtos purškimui per lapus. Trąšų sudėtyje yra ir chelatiniai EDTA agentai, kurie  pagerina stabilumą ir maisto medžiagų absorbciją. Trąšose yra grynas kalis be jokių N, S ir P, kurie trukdo absorbcijos procesui. Naudodami šias trąšas per lapus, padidiname lapų plotą (tuo pagerindami fotosintezę), pageriname šaknų sistemos vystymąsi, didiname cukringumą, geriname brendimą ir derliaus kokybę.